ارتباط با اداره فارغ التحصیلان

آدرس ایمیل واحد فارغ التحصیلان grad.affairs@uk.ac.ir

نام کارشناس

امور محوله

شماره تماس

خانم چتریزه

(رییس اداره فارغ التحصیلان) دانشنامه دانشکده های مدیریت و اقتصاد، کشاورزی، تربیت بدنی، هنر، زرند، بافت، بردسیر

034-31322308

خانم صالح نیا

دانشنامه دانشکده های ریاضی و کامپیوتر، علوم، فیزیک، حقوق و الهیات، ادبیات و علوم انسانی، بم

034-31322307

آقای سلطانی

دانشنامه دانشکده های فنی و مهندسی، دامپزشکی، سیرجان

034-31322299

آقای ولندیاری

گواهینامه موقت پایان تحصیلات، ابطال معافیت تحصیلی، گواهی رتبه دانشکده های فنی و مهندسی، دامپزشکی و علوم

034-31322291

آقای اسکندر زاده افشار

گواهینامه موقت پایان تحصیلات، ابطال معافیت تحصیلی، گواهی رتبه دانشکده های هنر، تربیت بدنی، کشاورزی، مدیریت و اقتصاد، دانشکده های اقماری (سیرجان،زرند، جیرفت، راور، بافت، بردسیر)

034-31322313

آقای عماد الاسلامی

گواهینامه موقت پایان تحصیلات، ابطال معافیت تحصیلی، گواهی رتبه دانشکده های حقوق و الهیات، ادبیات و علوم انسانی، ریاضی و کامپیوتر، فیزیک

034-31322311

خانم قربانی

تائیدیه تحصیلی (دانشکده های علوم، هنر، دامپزشکی، کشاورزی، فنی و مهندسی (ارشد و دکترا)، بم، ریاضی و کامپیوتر، مدیریت و اقتصاد، بافت، بردسیر، جیرفت)

034-31322294

خانم خاکپور

تائیدیه تحصیلی (ادبیات، تربیت بدنی، فنی و مهندسی (کارشناسی)، سیرجان، زرند)

03431322294

 


دانشجویان مشمول فارغ التحصیل برای دریافت نامه معرفی به نظام وظیفه (ابطال معافیت تحصیلی) لازم است ابتدا در قسمت پیشخوان خدمت سایت گلستان درخواست فارغ التحصیلی بدهند و پس از طی نمودن مراحل تائید درخواست فارغ التحصیلی و تسویه حساب به کارشناس مربوطه در اداره فارغ التحصیلان مراجعه نماید و نامه معرفی به نظام وظیفه خود را دریافت نماید.


بدین وسیله به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند امکان درخواست و دریافت غیرحضوری گواهینامه موقت پایان تحصیلات " فراهم شده است ، به این ترتیب از تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲ دریافت گواهی موقت صرفا از طریق پیشخوان خدمت _ ارسال مدارک تحصیلی  قابل درخواست و پیگیری است.

دانشجویان فارغ التحصیل برای دریافت گواهینامه موقت پایان تحصیلات لازم است ابتدا در قسمت پیشخوان خدمت سایت گلستان درخواست فارغ التحصیلی بدهند و پس از طی نمودن مراحل تائید درخواست فارغ التحصیلی و تسویه حساب طبق راهنمای ذیل به سایت گلستان قسمت پیشخوان خدمت مراجعه نمایند و درخواست ارسال مدارک تحصیلی (گواهینامه موقت پایان تحصیلات) بدهند. لازم به ذکر است گواهینامه موقت پایان تحصیلات به دانشجویان پسر مشمول نظام وظیفه تعلق نمی گیرد و این دسته از دانشجویان لازم است برای دریافت نامه معرفی به نظام وظیفه اقدام نمایند و پس از مشخص شدن وضعیت نظام وظیفه می توانند درخواست گواهینامه موقت پایان تحصیلات بدهند.

راهنمای ثبت درخواست ارسال مدارک تحصیلی (گواهینامه موقت پایان تحصیلات) در سیستم آموزشی گلستان

*سامانه تاییدیه تحصیلیِ آموزش و پرورش، جایگزین پیشخوان خدمات دولت، با آدرس emt.medu.ir راه اندازی شد. دانش آموختگانی که تائیدیه تحصیلی دوره پیش دانشگاهی یا سال چهارم متوسطه در پرونده آن­ها وجود ندارد باید به این سامانه وارد شده، درخواست تاییدیه تحصیلیِ خود را بدون نیاز به مراجعه به پیشخوان ثبت نمایند.

گواهینامه موقت پایان تحصیلات المثنی:  برای دریافت گواهینامه موقت پایان تحصیلات المثنی لازم است ابتدا فرم استشهاد محلی (کلیک فرمایید) را دانلود نموده و پس از تکمیل آن و تائید مراجع قانونی  (دفاتر اسناد رسمی) به سایت گلستان قسمت پیشخوان خدمت مراجعه نمایند و درخواست ارسال مدارک تحصیلی (گواهینامه موقت پایان تحصیلات) بدهند. ضمناً ارسال دوقطعه عکس 3در4 زمینه سفید جدید و فرم تکمیل شده استشهاد محلی به صورت پستی لازم است. علاوه بر هزینه ارسال مدارک تحصیلی (610000ریال) باستی مبلغ 700000 ریال بابت صدور گواهینامه موقت المثنی باید پرداخت کنند.

فرم استشهاد محلی برای دانشجویانی که گواهینامه موقت پایان تحصیلات خود را مفقود نموده اند (کلیک فرمایید)

تمدید اعتبار گواهینامه موقت پایان تحصیلات: برای تمدید اعتبار گواهینامه موقت پایان تحصیلات لازم است دانش آموخته بدهی خود به صندوق رفاه دانشجویان را تسویه کند و سپس طبق راهنمای فوق به سایت گلستان قسمت پیشخوان خدمت مراجعه نمایند و درخواست ارسال مدارک تحصیلی (گواهینامه موقت پایان تحصیلات) بدهند. 


دانشجویان فارغ التحصیل رتبه اول تا سوم برای دریافت گواهی رتبه لازم است ابتدا در قسمت پیشخوان خدمت سایت گلستان درخواست فارغ التحصیلی بدهند و پس از طی نمودن مراحل تائید درخواست فارغ التحصیلی و تسویه حساب به کارشناس مربوطه در اداره فارغ التحصیلان مراجعه نماید و گواهی رتبه خود را دریافت نماید.


قابل توجه کلیه ادارات سازمان ها و دانشگاه ها:
با توجه به فراهم شدن امکان صدور مدرک تحصیلی (گواهینامه موقت پایان تحصیلات و دانشنامه) با QR کد (کد صحت) برای صرفه جویی در وقت و هزینه، کلیه مدارک دارای QR کد و کد صحت از طریق سامانه سجاد (کلیک فرمائید) قابل استعلام خواهد بود و این اداره از ارسال تائیدیه تحصیلی برای این دسته از مدارک صادر شده در این اداره معذور خواهد بود.
 
قابل توجه متقاضیان صدور تاییدیه تحصیلی با توجه به محرمانه بودن تاییدیه تحصیلی
 جهت استخدام در سازمان ها
 جهت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر
متقاضیانی که مراحل تسویه حساب خود را انجام نداده اند ،قبل از تقاضا از سوی سازمان و یا دانشگاه مربوطه باید نسبت به تسویه حساب های خود اقدام کنند. در غیر این صورت این اداره از صدور و ارسال تاییدیه به منظور استخدام و یا ادامه تحصیل معذور است. مسئولین مربوطه در صورت واجد شرایط بودن متقاضی نسبت به صدور تاییدیه تحصیلی وارسال آن به سازمان یا دانشگاه مربوطه اقدام خواهند نمود و نیازی به مراجعه متقاضی نیست.ضمنا به منظور تسریع در این امر اداره فارغ التحصیلان از پاسخگوئی به مراجعین حضوری معذور است.


بدین وسیله به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند امکان درخواست و دریافت غیرحضوری گواهینامه موقت پایان تحصیلات " فراهم شده است ، به این ترتیب از تاریخ ۱۴۰۱/۳/۲ دریافت گواهی موقت صرفا از طریق پیشخوان خدمت _ ارسال مدارک تحصیلی  قابل درخواست و پیگیری است.

 


واحد صدور دانشنامه و ریزنمرات:

مراحل دریافت دانشنامه و ریزنمرات: دانش آموختگان روزانه لازم است ابتدا مراحل لغو تعهد آموزش رایگان خود را در سامانه سجاد انجام دهند. کلیه دانش آموختگان (روزانه یاشبانه) حتماً باید کلیه تسهیلات دریافتی خود از صندوق رفاه دانشجویان را تسویه کنند. پس از انجام این مراحل به سایت گلستان مراجعه نمایند و در پیشخوان خدمت درخواست ارسال مدارک تحصیلی بدهند و پس از درخواست طبق پیام کارشناس مربوطه پیش بروند. در نهایت مدارک لازم را به آدرس زیر ارسال کنند. 

آدرس پستی واحد دانشنامه جهت ارسال مدارک: کرمان – بزرگراه امام خمینی (ره) – میدان پژوهش – دانشگاه شهید باهنر کرمان – اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه - واحد دانشنامه  کد پستی : 7616914111 صندوق پستی: 76169133

حتما روی پاکت رشته تحصیلی، شماره دانشجویی و نام کارشناس مربوطه قید شود.

*سامانه تاییدیه تحصیلیِ آموزش و پرورش، جایگزین پیشخوان خدمات دولت، با آدرس emt.medu.ir راه اندازی شد. دانش آموختگانی که تائیدیه تحصیلی دوره پیش دانشگاهی یا سال چهارم متوسطه در پرونده آن­ها وجود ندارد باید به این سامانه وارد شده، درخواست تاییدیه تحصیلیِ خود را بدون نیاز به مراجعه به پیشخوان ثبت نمایند.

آدرس ایمیل واحد دانشنامه: grad.affairs@uk.ac.ir

آدرس ایمیل دفتر روابط بین الملل دانشگاه برای مکاتبات با دانشگاههای خارج از کشور: international.relations@uk.ac.ir

فرم درخواست دانشنامه (کلیک فرمائید)

مدارک لازم جهت دریافت دانشنامه (دانشجویان روزانه) (دانشجویان شبانه و پردیس)

فرم استشهاد محلی برای دانشجویانی که گواهینامه موقت پایان تحصیلات خود را مفقود نموده اند (کلیک فرمایید)

دریافت دانشنامه المثنی (کلیک فرمائید)

لغو تعهد آموزش رایگان (مخصوص دانشجویان روزانه)

با توجه به اینکه دانشجویان روزانه موظف به ایفای تعهدات آموزش رایگان خود می باشند و با توجه به دستور العمل شماره 4/277434 مورخ 1396/11/3 سازمان امور دانشجویان از تاریخ 1396/12/1 این دانشجویان موظفند  به منظور انجام امور بررسی فرایند لغو تعهد آموزش رایگان خود که به سامانه جامع امور دانشجویان (سجاد) مراجعه نمایند.

آدرس سامانه جامع امور دانشجویان (سجاد): https://portal.saorg.ir

  • دستورالعمل جامع ایفای تعهد آموزش رایگان مصوب سازمان امور دانشجویان داخل (دانلود)
  • بخشنامه (تکمیلی) شماره 1 لغو تعهد آموزش رایگان صفحه 1 (دانلود)
  • بخشنامه (تکمیلی) شماره 1 لغو تعهد آموزش رایگان صفحه 2 (دانلود)
  • بخشنامه (تکمیلی)شماره2 لغو تعهد آموزش رایگان (دانلود)
  • راهنمای ثبت‌نام اولیه در سامانه جامع امور دانشجویان (سجاد) دانلود
  • آدرس سایت سازمان امور دانشجویان (سجاد) دانلود
  • راهنمای لغو تعهد آموزش رایگان دانلود
  •  اطلاعیه مهم لغو تعهد آموزش رایگان دانلود

روش های انجام تعهدات آموزش رایگان دانشجویان روزانه:

1) ارائه گواهی انجام کار:
ارائه نامه از کارفرما یا خویش فرما با ذکر تاریخ شروع به کار که شامل روز ،ماه و سال باشد و نوع استخدام اعم از رسمی،پیمانی،قراردادی یا... مشخص گردیده باشد بانضمام سوابق بیمه.
برای دانش آموختگانی که به صورت رسمی،پیمانی و یا قراردادی در نهادهای دولتی و عمومی غیر دولتی تعهد خود را به پایان رسانده اند داشتن حکم کارگزینی کفایت میکند.
 گواهی تدریس معتبر از دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی (دولتی و غیر دولتی) به میزان 10 ساعت در هفته، سایر موسسات آموزشی در صورت تایید نهاد مربوطه به میزان 16 ساعت در هفته.
ارائه پروانه کسب معتبر، از جمله پروانه کسب از سازمانها صنفی کشور، پروانه اشتغال مهندسین، پروانه وکالت، پروانه کارآموزشی وکالت، پروانه سازمان دامپزشکی و نظام دامپزشکی و سایر نهادهای دولتی، غیردولتی و آزادبه شرط تمدید یا داشتن پرونده مالیاتی.
دانش آموختگانی که به عنوان مدیر عامل در شرکت های خصوصی مشغول کارند به شرط ثبات فعالیت با ارائه گواهی از شرکت مورد نظر و تصویر آگهی درج تاسیس و تغییرات شرکت در روزنامه رسمی و ارائه گواهی پرداخت مالیات در مدت زمان فعالیت کارکرد آنان مورد پذیرش می باشد.
فعالیت های هنری و مطبوعاتی با ارائه گواهی اشتغال به این حرفه از سوی دستگاههای زیربط.

توضیح: دانش آموختگانی که متعهد آموزش و پرورش بوده اند و مدارک آنها به محل خدمتشان پست شده جهت لغو تعهدات آموزش رایگان لازم است نامه آموزش و پرورش محل خدمت خود مبنی بر اتمام تعهدات بانضمام فرم 502 را به دانشگاه ارائه نمایند.

2) ارائه نامه عدم کاریابی:
ثبت نام در مراکز کاریابی با داشتن اصل گواهینامه موقت پایان تحصیلات عکسدار امکان پذیر است. پس از گذشت یکسال از تاریخ فراغت از تحصیل در صورتی که کاری مناسب با رشته آنها در نظر گرفته نشد، از اداره کل کار و امور اجتماعی استان نامه ای مبنی بر عدم کاریابی جهت لغو تعهدات آموزش رایگان خود به دانشگاه ارائه نمایند.
این فرصت برای آقایان در صورتی که کارت نظام وظیفه بعد از فراغت از تحصیل صادر شده باشد، بعد از تاریخ صدور کارت قابل محاسبه می باشد.
فرصت مذکور برای دانش آموختگان در صورتی که بلافاصله در مقطع تحصیلی بالاتر در دوره روزانه پذیرفته شوند، بعد از فراغت از تحصیل در مقطع بالاتر محاسبه می گردد.
لازم به ذکر است نامه عدم کاریابی زمانی قابل قبول خواهد بود که هیچ اداره، سازمان یا ارگانی از دانشگاه شهید باهنر کرمان درخواست تاییدیه تحصیلی نکرده باشد.
3) پرداخت هزینه آموزش رایگان: در صورت عدم ارائه مدارک ذکر شده جهت لغو تعهدات آموزش رایگان یا کافی نبودن سابقه کار مبلغ آموزش رایگان طبق جداول ارسالی از وزارت علوم،تحقیقات و فن آوری تهران محاسبه و از طریق سامانه جامع امور دانشجویان (سجاد) به اطلاع دانش آموخته رسانده میشود و دانش آموخته لازم است با مراجعه به سامانه مذکور مبلغ را واریز نماید.

جدول محاسبه هزینه آموزش رایگان (کلیک فرمائید)