واحد دانشنامه

شماره های تماس واحد دانشنامه
نام کارشناس امور محوله شماره تماس
خانم چتریزه دانشنامه دانشکده های مدیریت و اقتصاد، کشاورزی، تربیت بدنی، هنر، زرند، بافت، بردسیر 034-31322308
خانم صالح نیا دانشنامه دانشکده های ریاضی و کامپیوتر، علوم، فیزیک، حقوق و الهیات، ادبیات و علوم انسانی، بم 034-31322307
آقای سلطانی دانشنامه دانشکده های فنی و مهندسی، دامپزشکی، سیرجان 034-31322299

 

آدرس ایمیل واحد دانشنامه: grad.affairs@uk.ac.ir

آدرس ایمیل دفتر روابط بین الملل دانشگاه برای مکاتبات با دانشگاههای خارج از کشور: international.relations@uk.ac.ir

فرم درخواست دانشنامه (کلیک فرمائید)

لغو تعهد آموزش رایگان (مخصوص دانشجویان روزانه)
با توجه به اینکه دانشجویان روزانه موظف به ایفای تعهدات آموزش رایگان خود می باشند و با توجه به دستور العمل شماره 4/277434 مورخ 1396/11/3 سازمان امور دانشجویان از تاریخ 1396/12/1 این دانشجویان موظفند  به منظور انجام امور بررسی فرایند لغو تعهد آموزش رایگان خود که به سامانه جامع امور دانشجویان (سجاد) مراجعه نمایند.

آدرس سامانه جامع امور دانشجویان (سجاد): https://portal.saorg.ir

مدارک لازم جهت دریافت دانشنامه (دانشجویان روزانه) (دانشجویان شبانه و پردیس)

فرم استشهاد محلی برای دانشجویانی که گواهینامه موقت پایان تحصیلات خود را مفقود نموده اند (کلیک فرمایید)

دریافت دانشنامه المثنی (کلیک فرمائید)

روش های انجام تعهدات آموزش رایگان دانشجویان روزانه:

1) ارائه گواهی انجام کار:
- ارائه نامه از کارفرما یا خویش فرما با ذکر تاریخ شروع به کار که شامل روز ،ماه و سال باشد و نوع استخدام اعم از رسمی،پیمانی،قراردادی یا... مشخص گردیده باشد بانضمام سوابق بیمه.
- برای دانش آموختگانی که به صورت رسمی،پیمانی و یا قراردادی در نهادهای دولتی و عمومی غیر دولتی تعهد خود را به پایان رسانده اند داشتن حکم کارگزینی کفایت میکند.
 گواهی تدریس معتبر از دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی (دولتی و غیر دولتی) به میزان 10 ساعت در هفته، سایر موسسات آموزشی در صورت تایید نهاد مربوطه به میزان 16 ساعت در هفته.
- ارائه پروانه کسب معتبر، از جمله پروانه کسب از سازمانها صنفی کشور، پروانه اشتغال مهندسین، پروانه وکالت، پروانه کارآموزشی وکالت، پروانه سازمان دامپزشکی و نظام دامپزشکی و سایر نهادهای دولتی، غیردولتی و آزادبه شرط تمدید یا داشتن پرونده مالیاتی.
- دانش آموختگانی که به عنوان مدیر عامل در شرکت های خصوصی مشغول کارند به شرط ثبات فعالیت با ارائه گواهی از شرکت مورد نظر و تصویر آگهی درج تاسیس و تغییرات شرکت در روزنامه رسمی و ارائه گواهی پرداخت مالیات در مدت زمان فعالیت کارکرد آنان مورد پذیرش می باشد.
- فعالیت های هنری و مطبوعاتی با ارائه گواهی اشتغال به این حرفه از سوی دستگاههای زیربط.

توضیح: دانش آموختگانی که متعهد آموزش و پرورش بوده اند و مدارک آنها به محل خدمتشان پست شده جهت لغو تعهدات آموزش رایگان لازم است نامه آموزش و پرورش محل خدمت خود مبنی بر اتمام تعهدات بانضمام فرم 502 را به دانشگاه ارائه نمایند.

2) ارائه نامه عدم کاریابی:
- دانش آموختگان تنها شش ماه فرصت دارند پس از فارغ التحصیلی در دفاتر کاریابی ثبت نام کنند. (ثبت نام در مراکز کاریابی با داشتن اصل گواهینامه موقت پایان تحصیلات عکسدار امکان پذیر است.) پس از گذشت یکسال از تاریخ فراغت از تحصیل در صورتی که کاری مناسب با رشته آنها در نظر گرفته نشد، از اداره کل کار و امور اجتماعی استان نامه ای مبنی بر عدم کاریابی جهت لغو تعهدات آموزش رایگان خود به دانشگاه ارائه نمایند.
- این فرصت برای آقایان در صورتی که کارت نظام وظیفه بعد از فراغت از تحصیل صادر شده باشد، بعد از تاریخ صدور کارت قابل محاسبه می باشد.
- فرصت مذکور برای دانش آموختگان در صورتی که بلافاصله در مقطع تحصیلی بالاتر در دوره روزانه پذیرفته شوند، بعد از فراغت از تحصیل در مقطع بالاتر محاسبه می گردد.
- لازم به ذکر است نامه عدم کاریابی زمانی قابل قبول خواهد بود که هیچ اداره، سازمان یا ارگانی از دانشگاه شهید باهنر کرمان درخواست تاییدیه تحصیلی نکرده باشد.
3) پرداخت هزینه آموزش رایگان: در صورت عدم ارائه مدارک ذکر شده جهت لغو تعهدات آموزش رایگان یا کافی نبودن سابقه کار مبلغ آموزش رایگان طبق جداول ارسالی از وزارت علوم،تحقیقات و فن آوری تهران محاسبه و از طریق سامانه جامع امور دانشجویان (سجاد) به اطلاع دانش آموخته رسانده میشود و دانش آموخته لازم است با مراجعه به سامانه مذکور مبلغ را واریز نماید.

جدول محاسبه هزینه آموزش رایگان (کلیک فرمائید)

* سامانه تاییدیه تحصیلیِ آموزش و پرورش، جایگزین پیشخوان خدمات دولت، با آدرس emt.medu.ir راه اندازی شد. دانش آموختگانی که تائیدیه تحصیلی دوره پیش دانشگاهی یا سال چهارم متوسطه در پرونده آن­ها وجود ندارد باید به این سامانه وارد شده، درخواست تاییدیه تحصیلیِ خود را بدون نیاز به مراجعه به پیشخوان ثبت نمایند.

توجه: در صورت ضرورت مراجعه حضوری جهت دریافت دانشنامه لازم است حتما با کارشناس مربوطه طی تماس تلفنی هماهنگی به عمل آید.

 

دانشنامه